استنلس استیل

شافت های استنلس استیل STAILES STEEL BARS

استنلس استیل چیست ؟

استنلس استیل یا فــولادهای ضـد زنگ آلیاژهـایی بر پایه آهن هستنــد که شامل حداقل 5یا 10% کروم باشنـد. در این میان تنها تعداد کمی از محتـوی بیش از 30 % کـروم یا کمتر از 50 % آهـن می باشد ، خاصیت ضد زنگ بودن این فلزات بوسیله شکل گیری یک پوسته اکسید کروم برروی سطح آنها می باشد که این لایه اکسیدی در حضور اکسیژن تشکیل شده وتقویت می شود.

Se Mo Ni Cu Ti Si Al Nb جهت بهبــود خواص استیل افــزوده می شود لازم به توضیح است که درصــــد کـــربن این محصولات از مقادیر کمتر از 30% تا 1%قابل تغییر می باشد .انتخاب نوع استنلس استیل در صنعت به عوامل مختلفی مانند مقاومت خوردگی خواص مکانیکی خواص حرارتی ، خواص شیمیایی، خواص تولیدی موجود بودن قیمت محصولات و... بستگی دارد که از این میان مقاومت خوردگی خواص مکانیکی وخواص حرارتی معمولاً از مهمترین فاکتورها می باشد.

انواع گریدهای استنلس استیل :

- سری300 یا استنلس نگیر(غیر مغناطیسی یا نگیر)

- آلیاژآهن کروم نیکل با کربن کمتر از 1%

- سری 400 یا استیل بگیر (مغناطیسی یا بگیر)

- آلیاژ آهن کروم با کربن کمتر از 1% درصد

سری 300 وموارد کاربرد آن:304 رایج ترین استنلس استیل است که همان 18/8 کلاسیک می باشد . 316 بعد از 304 رایج ترین گرید است ودر صنایع غذایی وجراحی کاربرد دارد به علاوه آلیاژ مولییدن موجود در آن از فرسایش جلوگیری می کند وهمچنین بخاطر مقاومت زیاد در برابر کلر در مقابل گرید 304 در صنایع دریایی هم بکار می رود . 321 این گرید شبیه گرید 304 است با این تفاوت که آلیاژ 321 به علت وجود ترکیبات تیتانیوم درآن مقاومت زیادی در برابرجوشکاری ندارد این آلیاژهابه علت شکل پذیری عالی،مقاومت در برابر خوردگی وجوش پذیری مناسب ازپرمصرف ترین گروه استنلس استیل محسوب می گردند درشرایطی تابیدگی همگی آنها غیر مغناطیسی می باشد.

سری 400 وموارد کاربرد آن410 مقاوم در برابرسایش است اما در برابر خوردگی مقاومت کمتری دارد .420 گرید مخصوص کارد وچنگال قابلیت پولیش خوبی دارد.430 گرید مخصوص دکوراسیون است به عنوان مثال در تزیینات داخلی اتومبیل کاربرد دارد ، قسمت اعظم استیلهای طرحدار با گرید 430 بگیر می باشد این گرید قابلیت شکل پذیری خوبی در درجه حرارت کم دارد ومقاوم در برابر خوردگی است . استنلس استیل های مغناطیسی دارای میزان کمی کربن بوده وکروم (مولییدن) به عنوان عناصر اصلی در این آلیاژ محسوب می گردد.

کاربرد ورقهای استنلس استیل در صنعت آسانسور ودکوراتیو: کلیه ورقهای استیل طرحدار در دو گرید 430 بگیر و304 نگیر جهت پوشش بدنه ، سقف ودرب آسانسور در ضخامت های گوناگون در ابعاد مختلف ودر رنگهای بسیار متنوع : نقره ای ، آبی ، طلایی، مسی، دودی دارای کاربرد بسیار ویژه وزیبا می بخشد.

شرکت های همکار یا لوگوی انها (حرکتی ):

اخبار سایت (حرکتی)  دیدن آرشیو اخبار   
IMAGE
هدف
دوشنبه, 07 فروردين 1396
اگر می خواهید خوشبخت باشید زندگی را به به یک هدف گره بزنید نه به آدم ها و اشیا. ((انیشتین)) ادامه مطلب...
IMAGE
ناپلئون هیل
چهارشنبه, 18 اسفند 1395
شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد. ناپلئون هیل ادامه مطلب...
IMAGE
فولاد صنعت صانعی
دوشنبه, 09 اسفند 1395
ادامه مطلب...
سخن روز
شنبه, 07 اسفند 1395
برنده شدن به این معنی نیست که تو همیشه اول باشی بردنده شدن به این معنی است که تو بهتر از قبلت باشی . بونی بلایر  ادامه مطلب...
IMAGE
افزایش صادرات
شنبه, 07 اسفند 1395
هفته گذشته رویترز به نقل از شورای یوروفر اروپا که بر موضوع دامپینگ فولاد نظارت دارد، خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه ایران در فاصله سال‌های 2013 تا 2016 میزان صادرات خود را به این منطقه 8 برابر افزایش داده است. ادامه مطلب...

تماس با شرکت فولاد صنعت

آدرس فروشگاه: تهران شادآباد بهاران 1 بلوک 22 پلاک 3

تلفن : 66135733-021                فکس : 22721886-021